Seminarium ekonomiczne

Zdjęcie

Dwudniowy cykl wykładów prezentuje podstawowe narzędzia analizy ekonomicznej i ich zastosowania do aktualnych problemów. Omawiamy m. in. zagadnienia ekonomii emerytalnej, teorii opodatkowania czy relacji etyki do ekonomii. Przekazujemy wiedzę w sposób przystępny, pozwalający zrozumieć ekonomiczny sens zdarzeń rynkowych i praw rządzących gospodarką bez konieczności posiadania zaawansowanych umiejętności matematycznych. Uczestnikami naszych seminariów są najczęściej osoby zaangażowane w działalność organizacji pozarządowych, które chcą bardziej świadomie uczestniczyć w życiu społecznym.

Pierwsze seminaria organizowane w Warszawie, Wrocławiu i Gdyni spotkały się z pozytywnym odbiorem. Dzięki liczbie uczestników nieprzekraczającej 40 osób wykłady odbywają się w kameralnej atmosferze, angażującej uczestników do dyskusji.

 

 

 

Wesprzyj nas

Centrum Myśli Gospodarczej tworzą pasjonaci ekonomii. Naszym zdaniem obecna rzeczywistość ekonomiczna Polski potrzebuje świeżego spojrzenia. W tym celu podejmujemy szereg inicjatyw: tworzymy raporty, piszemy analizy i prowadzimy Seminarium Ekonomiczne, na którym edukujemy w zakresie podstawowych zagadnień dotyczących ekonomii. Nasza działalność wymaga jednak środków finansowych bez których nie będziemy mogli się dalej rozwijać.