Myśli o gospodarce

Zdjęcie

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie audycjami dostępnymi zawsze i wszędzie, czyli podcastami, postanowiliśmy rozszerzyć swoją działalność również na tym obszarze. Tak powstały Myśli o gospodarce. Nasi eksperci i zaproszeni goście poruszają tematy aktualne, ale również dyskutują o uniwersalnych zagadnieniach związanych z szeroko pojętą ekonomią.

Mamy nadzieję, że nasze głosy oprócz funkcji opiniotwórczej będą niosły za sobą walory edukacyjne, nie pozostawiając wątpliwości co do cech powszechnie używanych zagadnień gospodarczych oraz charakteru bieżących wydarzeń we współczesnej ekonomii. W Myślach o gospodarce dzielimy się wiedzą, analizujemy aktualną sytuację gospodarczą, a także mówimy o projektach CMG.

Odc. 1 – Covid 19, kryzys, polityka gospodarcza

Odc. 2 Fratelli tutti – ekonomia w encyklice papieża Franciszka

Odc. 3 – Polski rynek kapitałowy w przeddzień przełomuOdc. 4 – Zemsta na Wall Street? Czyli o co chodzi z GameStopem

Odc. 5 – Różne modele kapitalizmu. W poszukiwaniu wzorca dla Polski

Wesprzyj nas

Centrum Myśli Gospodarczej tworzą pasjonaci ekonomii. Naszym zdaniem obecna rzeczywistość ekonomiczna Polski potrzebuje świeżego spojrzenia. W tym celu podejmujemy szereg inicjatyw: tworzymy raporty, piszemy analizy i prowadzimy Seminarium Ekonomiczne, na którym edukujemy w zakresie podstawowych zagadnień dotyczących ekonomii. Nasza działalność wymaga jednak środków finansowych bez których nie będziemy mogli się dalej rozwijać.