Myśli o gospodarce – odc. 4 Zemsta na Wall Street? Czyli o co chodzi z GameStopem

3 lutego 2021, 23:21 |  Przeczytanie tego tekstu zajmie około 1 min.
Zdjęcie
W najnowszym odcinku Myśli o Gospodarce rozmawialiśmy o wciąż gorącej sprawie GameStopu, mającego swoje lata świetności już dawno za sobą, były masowo kupowane przez indywidualnych inwestorów. Rezultatem był drastyczny wzrost notowań tej spółki – z 17 dolarów na początku roku, do ponad 300$ w zeszłym tygodniu. Akcja była koordynowana na forach internetowych (m.in. reddit) i miała na celu (obok oczywiście zysku) zaszkodzenie funduszom hedgingowym – m.in. w ramach „zemsty” za rok 2008. Masowy wykup akcji objął także inne spółki objęte krótką sprzedażą.
O tym, czym jest krótka sprzedaż, o co w tym wszystkim chodzi i szerzej o całej sytuacji rozmawiali nasi eksperci w czwartym już odcinku serii Myśli o gospodarce.

Wesprzyj nas

Centrum Myśli Gospodarczej tworzą pasjonaci ekonomii. Naszym zdaniem obecna rzeczywistość ekonomiczna Polski potrzebuje świeżego spojrzenia. W tym celu podejmujemy szereg inicjatyw: tworzymy raporty, piszemy analizy i prowadzimy Seminarium Ekonomiczne, na którym edukujemy w zakresie podstawowych zagadnień dotyczących ekonomii. Nasza działalność wymaga jednak środków finansowych bez których nie będziemy mogli się dalej rozwijać.